Panele fotowoltaiczne i nowe biletomaty - Środowisko

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Panele fotowoltaiczne i nowe biletomaty

data aktualizacji: ponad rok temu 8.06.2016, odsłon: 2623, ~mgrzegorczyk

Nasze miasto stawia na ekologię. Oprócz otrzymanych nagród za dotychczasowe działania, w tym zeszłoroczną "Eco-Miasto", czy liczne nagrody ministerialne, Puławy starają się korzystać ze zdobyczy techniki wspomagających dbałość o środowisko.

Miejski Zakład Komunikacji – Puławy zlecił zainstalowanie na jednym z autobusów testowego systemu zasilania w energię elektryczną opartego na ogniwach fotowoltaicznych. Posłuży to poprawie parametrów pracy silnika i tym samym oszczędności paliwa.

Zastosowanie tego systemu pozwoli dodatkowo na:

  • zmniejszenie zużycia paliwa poprzez zmniejszenie obciążenia alternatorów,
  • zwiększenie czasu użytkowania alternatorów poprzez zmniejszenie ich obciążenia,
  • zmniejszenie emisji składników toksycznych oraz CO2,
  • zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowywaniem akumulatorów w czasie postoju,
  • zwiększenie czasu użytkowania akumulatorów w autobusie.

System składa się z 10 paneli zamontowanych na dachu pojazdu oraz bezobsługowej jednostki sterującej zamontowanej wewnątrz autobusu.

 

MZK Puławy zainwestuje również w dwa automaty biletowe. Kupimy w nich bilety tradycyjne, elektroniczne i naładujemy Karty Miejskie. Automaty obsługują również karty płatnicze, także zbliżeniowo. Intuicyjny interfejs zapewni prostą obsługę.

Biletomaty dostosowane są do eksploatacji jako urządzenia wiszące i wolnostojące, w budynkach i na zewnątrz. Konstrukcja odporna jest na wilgoć i zniszczenia. Pracują w zakresie temperatur od -22st. C do +55st. C. Automaty moga na bieżąco raportować sprzedaż biletów. Wyświetlacz przystosowany jest do eksponowania elementów informacyjnych i reklam.

Dwa pierwsze biletomaty pojawią się na przystanku przy ul. Piłsudskiego i przy pierwszej bramie Zakładów Azotowych. Władze Miejskiego Zakładu Komunikacji zapowiadają, że kolejne wandaloodporne, solidne, działające 24 godziny na dobę automaty wkrótce pojawią się również w innych miejscach naszego miasta.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+