Ekologiczna gra edukacyjna - Środowisko

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Ekologiczna gra edukacyjna

data aktualizacji: ponad rok temu 26.11.2018, odsłon: 5115, ~Łukasz Kołodziej

Miasto Puławy od wielu lat prowadzi kampanię edukacyjną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi skierowaną do wszystkich grup wiekowych mieszkańców Puław. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach zakupiono licencję do gry edukacyjnej, która uczy sposobu segregowania, obowiązującego w Puławach.

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Puław do skorzystania z gry edukacyjnej dla dzieci. Bohaterami gry dla dzieci, uczącej segregacji jest Miś Bu oraz mały Franek, który mieszka w bloku i mieszkająca w domu jednorodzinnym Agatka. Maluchy wybierają różne rodzaje odpadów i decydują o tym, do jakiego pojemnika należy je wrzucić. Dzieci grając, uczą się segregowania w taki sam sposób jak w rzeczywistości postępują w Puławach dorośli mieszkańcy.

Gra jest dostępna dla dzieci na stronie internetowej https://czystemiasto.pulawy.eu. Zostanie też udostępniona innym, chętnym do skorzystania przedszkolom i szkołom.

Przejdź do gry klikając w obrazek

 

 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+