Usuń azbest bezpłatnie - Środowisko

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Usuń azbest bezpłatnie

data aktualizacji: ponad rok temu 29.04.2016, odsłon: 916, ~Aneta Kuszyk-Baran

Wyroby zawierające azbest powinny być usunięte do 2032 roku.

Azbest jest jednym z najgroźniejszych minerałów wykorzystywanych przez ludzi. Ze względu na swoje właściwości i naturalną niezniszczalność może w otoczeniu człowieka utrzymywać się przez nieograniczony czas. Jeśli nie zostanie w sposób bezpieczny usunięty i zutylizowany, może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu.

Przed działaniem azbestu można się uchronić – azbest zdemontowany zgodnie z przepisami, przez uprawnione do tego firmy, dobrze zabezpieczony i przetransportowany na wyznaczone składowiska przestaje być zagrożeniem.

Do tej pory usunięto z terenu miasta Puławy ponad 460 Mg odpadów zawierających azbest.

W latach 2015- 2016 w ramach realizacji programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Puławy, przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz w ramach projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy osiągnięto  efekt rzeczowy i ekologiczny polegajacy na unieszkodliwieniu 114,7 Mg  odpadów zawierających azbest, z tego w 2015 roku - 66,11 Mg i w 2016 roku - 48,59 Mg.

Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Informacje o trwających programach oraz zasadach udzielania dotacji zamieszczone są pod adresem: http://czystemiasto.pulawy.eu/informacje/azbest,1190.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+