Promocja selektywnej zbiórki odpadów podczas Dni Puław - Środowisko

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Promocja selektywnej zbiórki odpadów podczas Dni Puław

data aktualizacji: ponad rok temu 10.05.2014, odsłon: 1020, ~Administrator

W dniu 10 maja podczas Dni Puław w Porcie Marina zostało zorganizowane stoisko promujące selektywną zbiórkę odpadów. Osoby odwiedzające stoisko mogły uzyskać informacje dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami, otrzymać broszury informujące o zasadach segregacji i odbioru odpadów komunalnych w Puławach oraz Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Puławach. 

Mieszkańcy mieli także możliwość uczestniczenia w praktycznym szkoleniu w zakresie prawidłowego segregowania odpadów. 

Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci kącika do kolorowania obrazków związanych z segregacją odpadów oraz stoiska do malowania twarzy. 

Największym zainteresowaniem cieszył się guiz, w którym uczestnicy w zamian za poprawną odpowiedź na pytanie dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi (np. czy w Puławach znajduje się Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, do jakich pojemników wrzucamy odpady surowcowe) otrzymywali gadżety z logo programu „Puławy czysta Gmina”.

Zorganizowana została również gra plenerowa „25 zadań dookoła ekologii”, dzięki której osoby biorące w niej udział poszerzyły swoją wiedzę o ekologii oraz zdobyły liczne nagrody. 

Istniała także możliwość nauki zdobienia przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia techniką decoupage.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Zapraszamy ponownie już za rok!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+