Akcja „Kochasz dzieci nie pal śmieci” i „Zielony Kontener” - Środowisko

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Akcja „Kochasz dzieci nie pal śmieci” i „Zielony Kontener”

data aktualizacji: ponad rok temu 3.12.2015, odsłon: 1478, ~Administrator

Dzień 15 września 2015 r. obfitował w wydarzenia edukacyjne o tematyce ekologicznej. Fundacja Arka na zlecenie gminy Miasto Puławy zorganizowała happening „Kochasz dzieci nie pal śmieci” i warsztaty „Zielony Kontener” dla dzieci ze wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu Miasta. Zajęcia odbyły się na Placu Fryderyka Chopina . Łącznie wzięło w nich udział około 600 uczniów.  

Podczas happeningu przedszkolaki skandowały hasła "Kochasz dzieci, nie pal śmieci", "Czyste powietrze - Zdrowy człowiek" i pomogły przepędzić złą Dioksynę zachęcającą do palenia śmieci. 

Kampania Kochasz dzieci – nie pal śmieci jest znana w całej Polsce. Dotyczy problemu palenia śmieci w piecach domowych.  

Dzieci ze szkół podstawowych wzięły udział w warsztatach „Zielony Kontener”. Korzystając z kontenera  - pracowni lekcyjnej na kółkach, wyposażonego w wiatraki, moduły fotowoltaiczne i symulacje komputerowe oraz w sprzęt do plenerowych zabaw, gier i pokazów kierowanych przez animatorów i edukatorów czynnie uczyły się jak dbać o środowisko naturalne, swoje zdrowie, dobre relacje z innymi ludźmi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+